تبلیغات
معرق چوب و آشنائی باآثار(خاتم وخاتم سازی وغیره....mehr54.b36@gmail.com - درخت های اوکالیپتوس رنگین کمانی

درخت های اوکالیپتوس رنگین کمانی

شاید این درخت به نظر شما درختی خیلی غیر معمول به نظر بیاد و فکر کنید که نقاشی شده ،اما در واقع مادر طبیعت آن را بدین گونه نقاشی کرده است.


اکالیپتوس رنگین کمان تنها نوع اوکالیپتوس است که پوست رنگی دارد و در نیمکره شمالی(اکثرا در فیلیپین و گینه جدید) رشد میکند ،ارتفاع این درخت تا 70 متر میرسد.
ولی در حقیقت دلیل رنگی بودن آن این است كه پوسته آن در زمان های متفاوتی ریخته است و برای همین باعث شده تا بدنه آن در هر زمان یك رنگ داشته باشد ابتدا آبی است و سپس به ترتیب به رنگ های نارنجی ، بنفش و قرمز میرسد.

درخت اکالیپتوس رنگین کمانی

این درخت در گینه نو ، نیو بریتین و فیلیپین یافت میشود. جالب این است كه از این درختان برای تهیه كاغذ سفید استفاده میشود!

درخت اکالیپتوس رنگین کمانی

درخت اکالیپتوس رنگین کمانی

 اکالیپتوس رنگین کمانی (Rainbow Eucalyptus)، یکی از عجیب ترین گونه های گیاهی دنیاست. با دیدن تصاویر مربوط به این درخت، تصور می کنید که یک نقاش اقدام به رنگ آمیزی آن کرده است. اما این درخت ها به صورت طبیعی با رنگین کمانی از رنگ ها می رویند و ترکیب رنگی آن مرهون لطف مادر طبیعت است.

اکالیپتوس رنگین‌کمانی تنها نوع اوکالیپتوس است که پوست رنگی دارد و بومی اندونزی، فیلیپین و گینه نو است. البته هم اکنون این گونه خاص در چین، سریلانکا، مالزی، آمریکای جنوبی و برخی کشورهای دیگر نیز وجود دارد. ارتفاع این درخت تا ٧٠ متر نیز می رسد. رنگ های مختلف روی پوست درخت سن آن را نشان می دهد. لایه هایی روئی درخت با رنگ های آب به تدریج با گذشت زمان به صورتی، نارنجی یا حتی شاه بلوطی تغییر رنگ می دهند. علت تغییر رنگ در این درخت ها این است که، این گونه خاص در زمان های مختلفی از سال به نوعی پوست اندازی می کند. لایه های جدید در بخش های مختلف درخت در یک زمان ایجاد نمی شود.

بنابراین زمانی که پوسته تازه ای روی درخت رشد می کند به رنگ سبز است و با مرور زمان تغییر رنگ می دهد. در جریان این تغییر رنگ، در اطراف این پوسته، لایه های دیگری رشد می کنند که به دلیل تفاوت زمانی، دارای رنگ متفاوتی هستند. پوسته ها با گذشت زمان باز رنگ عوض می کنند و این رنگین کمان درختی را به وجود می آورند.
در اینجا تصاویری از این گونه زیبای گیاهی را می بینید. 
 درخت اکالیپتوس رنگین کمانی

درخت اکالیپتوس رنگین کمانی       

طبیعت زنده و پویاست نکوداشت آن ، گرامی داشتن ریشه گاه آدمیان است .

روان رنجور ، در طبیعت سبز دوباره پیوند خواهد زد و به زندگی خویش ادامه خواهد داد .

--طبیعت زیبا آدمیان را در گذر زندگی همواره شاداب و جوان نگاه می دارد .

--آدمی ریشه در خاک و طبیعت زیبا دارد آنانی که پاکروانند نسیم دل انگیز این زیبایی اند .

درخت اکالیپتوس رنگین کمانی


TREE3

 

TREE4
TREE5
TREE6
TREE2

TREE7
طبقه بندی: درخت اکالیپتوس، 

تاریخ : پنجشنبه 31 فروردین 1391 | 11:24 ق.ظ | نویسنده : مرتضی اسکندرنژاد | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.